Rozmawiając z naszymi Klientami, często dowiadujemy się, że temat stosowania glinek naturalnych wciąż dla wielu z Was jest owiany pewną dozą tajemnicy. A stosowanie glinek naturalnych znane jest przecież w medycynie naturalnej od tysięcy lat. Glinki to jedna z podstaw w naturalnej pielęgnacji skóry. Dlaczego? Jest to bowiem prawdziwe bogactwo składników mineralnych czerpanych wprost od Matki Ziemi. Dlatego dzisiaj przybliżymy Wam temat : Stosowanie glinek w codziennej rutynie pielęgnacyjnej. 

Dlaczego tak ważne jest stosowanie glinek ?

Glinki to wyjątkowe surowce, które wydobywa się z miejsc nieznających cywilizacji, a więc i skutki naszych działań nie są tam obecne. Posiadają mnóstwo mikro oraz makro-elementów. Swoją popularność w kosmetyce zawdzięczają zdolności do absorbowania wszelkich zanieczyszczeń. Dzięki temu możemy obserwować fenomenalny wpływ na naszą cerę. Aby jednak glinka pozytywnie wpływała na stan naszej cery, musimy ją mądrze i trafnie wybrać. Każdy rodzaj glinki różni się właściwościami, a więc dobre poznanie glinek z pewnością sprawi, że prawidłowo dobierzemy glinkę do stanu naszej cery.

Najpopularniejsze rodzaje glinek

GLINKA BIAŁA – CERA SUCHA I WRAŻLIWA

glinka biała

 

Glinka ta zwana jest również jako glinka chińska lub glinka porcelanowa. Stanowiła bowiem niegdyś wielki sekret filigranowości chińskiej porcelany. A dziś z powodzeniem można wykorzystać jej znany nam już potencjał. Glinka biała to jedna z najbardziej delikatnych glinek, a jednocześnie zawiera moc składników: mangan, magnez, żelazo i sód, a przede wszystkim: kaolinit, czyli minerał z gromady krzemianów.

Jak można ją stosować?
Możesz zastosować ją jako alternatywę dla żelu do twarzy, ponieważ brak w niej zapychających substancji, nie narusza bariery hydrolipidowej.

 

 

 

 

 

 

GLINKA ZIELONA – CERA TŁUSTA I TRĄDZIKOWA

glinka zielonaGlinka zielona bogata jest w magnez, wapń, cynk i potas oraz krzem. Jest szczególnie polecana cerze tłustej, ponieważ reguluje wydzielanie sebum – ma właściwości absorpcyjne. Systematyczne stosowanie jako maseczki zwężenie porów.

 

 

 

 

 

 

 

 

GLINKA RÓŻOWA – CERA MIESZANA, NACZYNKOWA

Glinka różowaGlinka różowa jest połączeniem glinek: czerwonej (ILITE) oraz białej (KAOLIN), ma właściwości oczyszczające, a nawet zabliźniające. Reguluje wydzielanie sebum, zmniejsza pory.  Polecana jest przy skórach problematycznych, skłonnych do powstawania blizn czy przebarwień, ponieważ wyrównuje koloryt skóry poprzez wzmocnienie i uszczelnienie naczynek krwionośnych. Z powodzeniem stosują ją posiadaczki skóry naczynkowej.

 

 

 

 

 

 

 

 

POZNAJ INNE RODZAJE GLINEK

W naszym sklepie możesz otrzymać także glinkę żółtą oraz Ghassoul.

STOSOWANIE GLINEK

Glinka to kosmetyk uniwersalny. Zwykle służy do samodzielnego stworzenia gładkiej pasty – w wyniku rozrobienia proszku z hydrolatem, wodą lub odpowiednim naparem z ziół. Konsystencja stworzonej pasty powinna być dość gęsta, ale na tyle rzadka, by rozprowadzić ją bez trudu na skórze. Można zastosować ją jako maseczkę na twarz, jako środek myjący (twarz i zęby – najlepiej sprawdzi sie glinka biala). Glinki stosuje się także w kąpielach detoksykujących. Wystarczy wsypać około 100 g glinki do wanny z ciepłą wodą – taka kąpiel bezinwazyjnie zbierze wszelkie zanieczyszczenia, pozostawiając skórę gładką i przyjemnie nawilżoną.

Koniecznie dajcie nam znać, która glinka jest Waszą ulubioną i jakie macie sposoby na ich zastosowanie!