Budzik dzwoni o godzinie 6.00. Otwierasz oczy i już wiesz, że te 10 minut dłużej w łóżku będzie oznaczało śniadanie w biegu. Pielęgnacja z rana? Jest coś takiego w trakcie tygodnia? W zasadzie w weekend przy dwójce dzieci i domowych obowiązkach o pielęgnacji też za bardzo nie pamiętasz. Rutyna pielęgnacyjna to ważna kwestia, którą wiele z nas bagatelizuje. Dzisiaj podpowiadamy – dla zabieganych – jak przemycić rytualne kosmetyczne sprawy w szybko pędzącej codzienności. 

RUTYNA PIELĘGNACYJNA – nie wszystko naraz!

Często myślimy o rutynie pielęgnacyjnej jako o całym długim procesie trwającym dobrą godzinę lub dłużej. Rutyna jest bowiem ciągiem czynności, powtarzalnych czynności. Kto jednak powiedział, że są to czynności następujące po sobie jedna po drugiej? Tak przecież wcale być nie musi! Jeśli cierpisz na chroniczny brak czasu, mimo prób organizacji, warto zastanowić się, jak poukładać swoją własną rutynę pielęgnacyjną, by cieszyć się piękną i zdrową skórą. Jak to mówią: w zdrowym ciele, zdrowy duch. Kwestia zdrowej, gładkiej, zadbanej skóry nie powinna być opcją, lecz priorytetem.

MYJESZ RĘCE? ZRÓB PEELING!

Po przyjściu do domu kierunek: łazienka. Nauczeni przez pandemię, ze starannością myjemy dłonie, by pozbyć się bakterii i innych chorobotwórczych patogenów. Postaw na zlewie Peeling do rąk i w ten oto sposób, niejako przy okazji, dokładnie pozbądź się martwego naskórka. SPA dłoni nie brzmi już tak strasznie? Uwierz, że spędzona na peelingowaniu dłoni minuta po przyjściu do domu nie okaże się wyzwaniem. Spróbuj.

MIĘKKIE STOPY – NOCNE SPA

Nie masz czasu, by zadbać o stopy? Spróbuj po prysznicu posmarować je Balsamem w sztyfcie i nałożyć skarpetki. Jak dużo czasu potrzebujesz? 30 sekund. Dokładnie tyle, aby odkręcić balsam i sztyftem przeciągnąć po lewej, a potem po prawej stopie. Nałóż skarpetki. A rankiem ciesz się gładkimi stopami. Wierzymy, że uda Ci się wprowadzić ten drobny krok do swojej codzienności.

OLEJOWANIE WŁOSÓW NA TRENINGU

Udało Ci się znaleźć czas na aktywność fizyczną? Nic dziwnego, to ważny aspekt w drodze po zdrowie i piękną sylwetkę. W takim razie mamy dla Ciebie dobrą wiadomość. Przed treningiem nałóż na włosy jeden z olejów i ciesz się zadbanymi włosami. Po treningu zwykle bierzemy prysznic, dlatego z łatwością umyjesz włosy, które odwdzięczą Ci się pięknym wyglądem.

ZAWSZE JEST CZAS NA MASKĘ NA TWARZ

Siedzisz przy komputerze wieczorami? A może przed Tobą rozwiązywanie zadania domowego ze swoim dzieckiem? Nałóż na twarz maskę z glinki i hydrolatu. Ty będziesz zajmować się tym, co trzeba, a maska wykona całą pielęgnację. Brzmi zbyt prosto? Kluczem do pięknej skóry jest metoda małych kroczków. Te drobne kroki, sukcesywnie powtarzane, potrafią zdziałać cuda. Zaufaj nam i wprowadź małe zmiany.