Pomyśl tylko: wstajesz rano i dokładnie wiesz, co dalej. Znasz kolejne kroki w pielęgnacji twarzy, nie marnujesz czasu na zastanawianie się, jakiego żelu użyć, czy tonizować dziś twarz, czy nie, jaki krem nałożyć. W dodatku raz dobrze ustalona rutyna pielęgnacyjna skraca czas samej pielęgnacji. Możliwe, że w pewnym momencie będziesz nawet wykonywać ją bezwiednie, bez zastanowienia. Brzmi pięknie? Tak może być także u Ciebie!

JAK DOBRZE ROZPOCZĄĆ DZIEŃ?

Oczywiście, zadbane ciało to nie wszystko. Od razu po przebudzeniu warto otworzyć okno, wypić szklankę wody z dodatkiem cytryny, rozciągnąć mięśnie. I uśmiech. O uśmiechu nie warto zapominać, bo przecież uśmiechnięte usta to automatyczny sygnał dla głowy, że wszystko jest tak, jak być powinno, że wszystko jest w porządku. Podaruj sobie ten spokój ducha, skoro wystarczy tylko podnieść kąciki ust, by poczuć różnicę. Gdy kwestie mentalną masz już za sobą, czas na przypomnienie sobie, jak zadbać o ciało.

PORANNE OCZYSZCZANIE TWARZY

Najczęstszy błąd popełniany rankiem przez kobiety? Brak oczyszczania twarzy, tłumaczone: „ przecież umyłam twarz przed snem, a nocą nie miałam makijażu”. Cóż, tak, może makijaż udało Ci się dobrze zmyć dnia poprzedniego. Niestety, roztocza i kurz miały szansę kłaść się na Twojej skórze co najmniej przez 6-8 h ( w zależności od ilości snu, na jaką możesz sobie pozwolić). A to sprawia, że konieczne staje się zmycie z siebie nagromadzonych zanieczyszczeń po nocy. Nocą skóra wydziela sebum, rozpoczynają się procesy regeneracji.

CZEGO UŻYĆ DO OCZYSZCZANIA TWARZY?

Polecamy Ci nasze kosmetyki naturalne. Skóra wymaga od nas odpowiedniej pielęgnacji i lepiej zrezygnować z substancji, które nie są niezbędne do produkcji kosmetyków. A nasze BOSQIE produkty zawierają tylko to, co niezbędne, aby krem zachował świeżość i był bezpiecznie używany przez naszych klientów. Polecamy skorzystać z naszego Naturalnego Kremu do Demakijażu i Mycia twarzy. Dzięki niemu skóra będzie odpowiednio oczyszczona oraz przygotowana na kolejny etap, jakim jest tonizowanie.

TONIZOWANIE SKÓRY – CZY MOŻNA UŻYĆ HYDROLATU?

Tak! Hydrolaty, czyli wody kwiatowe idealnie nadają się do tonizacji naszej skóry. Możesz wybrać tonik, który odpowie dokładnie na potrzeby cery.  Jeśli masz skórę problematyczną, polecamy Ci skorzystać z hydrolatu z nagietka, który złagodzi podrażnienia i wyciszy skórę. Aby dobrać odpowiedni produkt, przeczytaj opisy pod każdym z nich lub napisz do nas wiadomość!

KREM POD OCZY NA DZIEŃ

Skóra pod oczami jest niezwykle wrażliwym miejscem, które potrafi zdradzić nasz wiek lub nawet nam go dodać. Z tego względu warto szczególnie zadbać o te okolice. Jeśli temat pielęgnacji skóry wokół oczu Cię interesuje, przeczytaj nasz artykuł na ten temat. Polecamy w porannej rutynie umieścić punkt, który będzie przypominał o nałożeniu kremu pod oczy.

KREM DO TWARZY NA DZIEŃ

Co powinnaś wiedzieć, wybierając krem na dzień? Przede wszystkim powinien być lekki, aby szybko się wchłaniał i nie zostawiał tłustej warstwy. Często po nałożeniu kremu nakładamy makijaż, dlatego skóra powinna być po kremowaniu nawilżona, a nie tłusta. Staraj się wybierać kremy, które zaopiekują się Twoją cerę, nadadzą jej blasku, witalności i energii. Filtr SPF również będzie dobrym wyznacznikiem jakości kremu do twarzy na dzień. Nawet w pochmurne dni zalecamy stosować Ci krem z odpowiednim filtrem – promienie UV znacząco bowiem wpływają na stan naszej cery i przyspieszają procesy starzenia.

PORANNY ROZBIEG

Jeśli jesteś typem rannego ptaszka, pewnie masz nieco więcej czasu, a na swoją rutynę poranną przeznaczyć możesz więcej minut. Jeśli tak jest, proponujemy Ci wykonywać codzienny masaż twarzy. W tym celu użyj swoich dłoni bądź rollera. O zbawiennym wpływie masażu na skórę twarzy pisaliśmy tutaj.

PODSUMOWANIE RUTYNY PIELĘGNACYJNEJ

Poniżej szybka i krótka ściągawka, jakie kroki najlepiej umieścić w codziennej porannej rutynie pielęgnacyjnej. Na końcu dodaliśmy również zdanie o nałożeniu balsamu na usta – możesz użyć naszego naturalnego Balsamu do Ust, aby były gładkie i odpowiednio nawilżone.

pielęgnacja