Nowy rok, nowa ja? A gdyby tak przywitać nowy rok ze starym „ja”, któremu podarujemy więcej zrozumienia, cierpliwości i uważności? Spróbujemy zaopiekować się swoim ciałem i duchem, bo tylko w ten sposób tworzymy zdrową i integralną całość. Pielęgnuj ciało i ducha – niech to będzie myśl przewodnia na Twój BOSKI rok 2022! A jak naprawdę się o siebie zatroszczyć? Podpowiadamy!

W ZDROWYM (ZADBANYM) CIELE – ZDROWY (ZADBANY) DUCH!

Aby zadbać o ciało, polecamy zacząć od pamiętania o odpowiednim nawodnieniu i zdrowej diecie. Gdy dostarczymy organizmowi niezbędnych mikro i makroelementów, witamin i składników odżywczych odwdzięczy się nam przypływem sił witalnych. Jeśli dołączysz do tego aktywność fizyczną (spacery, basen lub inną czynność, którą lubisz), Twoje samopoczucie będzie dużo lepsze. Nie wolno jednak zapominać o wizualnym aspekcie ludzkiego ciała – dbałość o ludzką skórę to ważny aspekt w drodze do pełni zdrowia. Jak o nią zatem mądrze zadbać?

PREBIOTYKI W KOSMETYCE

Stosowanie naturalnych kosmetyków z substancjami prebiotycznymi znacząco wpływa na stan ludzkiej skóry. Prebiotyki to bowiem pożywka dla bakterii, które pełnią niezwykle ważne funkcje na skórze, odpowiadając za jej odżywienie i ochronę przez patogenami. Dlatego tak bardzo zachęcamy Cię do wypróbowania tego, co najlepsze w naturze, tego, co pozyskujemy w zgodzie z naturą. Pamiętanie o regularnym peelingowaniu całego ciała oraz balsamowaniu to jeden z etapów do zadbanej i szczęśliwej skóry.

JAK ZADBAĆ O DOBRE SAMOPOCZUCIE?

Wiele z nas może zastanawiać się, co zrobić, by poczuć wewnętrzną równowagę, by moje „ja” było spokojne, opanowane i szczęśliwa. I o ile dbanie o ciało jest dla wielu chlebem powszednim i nie wywołuje zdziwienia, o tyle „dbanie o ducha/umysł” może jeszcze rodzić pewne wątpliwości, rozterki. Zupełnie niepotrzebnie. W internecie dostępnych jest bardzo wiele treści, prowadzących nas przez techniki relaksacji i wyciszenia. Szczególnie polecana i znana technika uważności, tzw. „mindfullness”, gdzie koncentrujemy się na tu i teraz. Na zajęciach z Mindfullness często staramy się wszystkimi zmysłami poznać np. owoc winogrona: jego fakturę, kolor, zapach, a nawet to, jaki dźwięk wydaje podczas stukania w niego opuszkami palców.
A jeśli szukasz czegoś innego, to może warto poświęcić czas na znalezienie w ciągu dnia chwili tylko dla siebie np. na medytacje. Podczas niej bardzo pomocna jest aromaterapia, gdzie wykorzystuje się naturalne olejki eteryczne. Jeśli szukasz olejków eterycznych, w naszym sklepie znajdziesz bardzo bogatą ofertę.  

RÓWNOWAGA – KLUCZ DO SZCZĘŚCIA – PIELĘGNUJ CIAŁO I DUCHA

W nowym roku życzymy Wam równowagi. Utrzymanie balansu w życiu to nie jest łatwa sztuka, dlatego tymbardziej jesteśmy dobrej myśli i trzymamy za Was kciuki. Połączenie odpowiedniej dbałości o ciało z dbałością o ducha daje poczucie bezpieczeństwa, spełnienia i szczęścia. Wszystkiego Boskiego! Pielęgnuj ciało i ducha!