Skóra pod oczami jest niezwykle specyficzna. Cienka i delikatna – wymaga od nas odpowiedniej pielęgnacji już od dwudziestego roku życia. Znacząco różni się od innych części twarzy – policzków, czoła czy brody.  Nie posiada tak licznych gruczołów łojowych, stąd bardzo łatwo o jej przesuszenie. Zdecydowanie najszybciej się starzeje, dlatego warto zadbać, aby była sprężysta, elastyczna i odżywiona. To właśnie tam pojawiają się pierwsze zmarszczki, których pojawienie się można przecież opóźnić. Jeśli mało sypiasz, nie dbasz o dietę i cierpisz z powodu stresu to najwyższy czas, by przypatrzeć się pielęgnacji skóry pod oczami.

JAKA JEST SKÓRA WOKÓŁ OCZU?

Średnia grubość skóry wokół oczu to zaledwie 0,5mm. Oczy to jeden z ważniejszych narządów zmysłu – a ich aktywność w ciągu dnia jest znaczna. Ruch gałki ocznej pociąga za sobą ruch skóry wokół oczu. Na co dzień przy częstym uśmiechaniu się – to właśnie sfera wokół oczu odpowiada za naszą mimikę, za to, co odczytują z twarzy odbiorcy. Nie bez kozery mówi się, że oczy nie kłamią. Jeśli nie uśmiechamy się szczerze, nasza górna część twarzy potrafi to zdradzić, ponieważ szczery uśmiech wywołuje „uśmiech oczu”. A to wszystko sprawia, że nie uda nam się uniknąć naturalnych zmarszczek wokół oczu. Możemy jednak ten proces znacznie opóźnić.

ZDRADLIWA CZĘŚĆ TWARZY

Pokaż mi skórę wokół oczu, szyję lub dłonie – a powiem Ci, ile masz lat. Niestety, skóra wokół oczu jest niezwykle zdradliwa i przez nieodpowiednią pielęgnację może dodać nam lat. A oprócz lat, potrafi nam pokazać, jak niezdrowy tryb życia ktoś prowadzi. Niedobory snu, zła dieta, brak ruchu i stres – wszystko to odbija się na skórze pod oczami.

ZASADY DBANIA O SKÓRĘ WOKÓŁ OCZU

Ważne zatem jest, aby rozpocząć profilaktykę już po skończeniu dwudziestego roku życia. Przygotowaliśmy dla Was zbiór zasad, które sprawią, że pielęgnacja skóry wokół oczu będzie skuteczna, a obserwowane przez Was efekty będą cieszyć. Jesteśmy przekonani, że po wcieleniu w życie choć połowy z nich, poczujecie znaczącą różnicę.

OCZYSZCZANIE, CZYLI DEMAKIJAŻ OCZU

Jak usuwasz makijaż oka? Czy korzystasz z delikatnego płynu micelarnego bądź mleczka, które nie podrażnia oczu? Czym przeprowadzasz proces oczyszczania? Zdajemy sobie sprawę, że większość z nas trze oczy nasączonym płatkiem kosmetycznym. I to jest właśnie częsty błąd. Ta wrażliwa okolica nie lubi pocierania czy rozcierania. Z nią trzeba obchodzić się delikatnie. Jak w takim razie zmywać makijaż z oczu? Nasącz płatek kosmetyczny płynem micelarnym, przyłóż do powieki oraz okolicy pod i chwilę przytrzymaj. Pozwól zadziałać substancjom, które rozpuszczą makijaż. Dopiero wówczas delikatnie przesuń płatek, by zebrać rozpuszczony makijaż.

MASAŻ

Delikatny masaż twarzy pobudzi krążenie krwi i sprawi, że nasza skóra będzie odżywiona w większym stopniu. Czym masować? Oczywiście, nie potrzebujecie niczego oprócz olejku i dłoni. Pamiętajmy jednak, by skórę wokół oczu masować opuszkami dużo delikatniej niż np. policzki. Jeśli jednak chcecie dodatkowo sprawić, że Wasze miejsca pod oczami będą przyjemnie schłodzone, możecie użyć rollerów jadeitowych.

ZDROWY TRYB ŻYCIA

Sen, odpoczynek, regeneracja – to wszystko nie są tylko puste słowa, lecz realne zalecenia. Aby nasz organizm miał możliwość pracować, potrzebuje odpowiedniej ilości snu na to, by się zregenerować. Sińce, obrzmienia czy wory pod oczami to często wynik zarwanych nocy, hektolitrów kawy i wpatrywania się w niebieski ekran komputera do bladego świtu. Jeśli naprawdę zależy Ci na wyglądzie, postaraj się, aby zarwane noce zdarzały się sporadycznie. Zdajemy sobie sprawę, że nasze porady i życzenia muszą jeszcze zderzyć się z – niekiedy – brutalną rzeczywistością. Mamy jednak nadzieję, że ujrzycie w swoim życiu słońce i odnajdziecie sposób na zadbanie o swoje podstawowe potrzeby. To bardzo ważne! Jeśli nie dla urody, to sen jest ważny przede wszystkim dla zachowania ZDROWIA, a o tym, jak ważne jest zdrowie, nikogo przekonywać nie trzeba.

PIELĘGNACJA SKÓRY POD OCZAMI – KREM POD OCZY

Oczywiście, nie może zabraknąć punktu o kremie pod oczy, ponieważ jest to jeden z podstawowych elementów dbania o naszą wrażliwą skórę. Nasz Boski Krem Elixir w szczególności polecamy tym z Was, które borykają się z utratą jędrności, zmarszczkami i wysuszeniem. Krem zawiera 99% składników naturalnych. Znajdziemy tam peptydy oraz ekstrakty roślinne. Stymulują one naturalną syntezę kolagenu, dzięki czemu wyraźnie zmniejszają się zmarszczki. Na co zwrócić uwagę, wybierając krem pod oczy? Przede wszystkim, czy nawilża, odżywia, zapobiega obrzękom oraz wyrównuje koloryt i likwiduje przebarwienia.

PAMIĘTAJ, DBAJ O SIEBIE

Piękno to rzecz bardzo indywidualna. Każdy z nas piękny jest na swój sposób. Pamiętajcie, że z worami pod oczami czy bez, jesteście wystarczający. Dbanie o siebie powinno nam pomagać to piękno wydobyć. Dbanie o siebie to nie tylko wizualne piękno. To także zdrowy, szczęśliwy organizm, który służy nam każdego dnia, byśmy mogli wzrastać i rozwijać się w swojej wyjątkowości. Niech zatem przyświeca Wam idea dbania o siebie, a nie prześcigania się w kanonach piękna. Każdy kanon kiedyś przemija. A sińce i obrzmienia pod oczami sugerują przede wszystkim, że nasz organizm potrzebuje troski. I tej troski o siebie dzisiaj Wam życzymy.