Kwiecień plecień, bo przeplata trochę zimy, trochę lata. A to oznacza, że na wiosnę szczególnie musimy zadbać o piękne dłonie, by z powodu wahań temperatury oraz warunków pogodowych nie stały się spierzchnięte i szorstkie. Doskonale to znamy i widzimy za oknem: jednego dnia było 18*C, a kolejnego naszym oczom ukazał się biały puch pokrywający dachy naszych domów. Jednego dnia mogliśmy założyć wiosenny płaszczyk i lekkie buty, zaś kolejnego zakładamy grube czapki, szaliki i rękawiczki. Niestety, w kwietniu nie ma reguły na pogodę, dlatego tak trudno jest zaplanować sensowną pielęgnację. Jednak tutaj wkraczamy my, Zespół BOSQIE na straży naturalnej pielęgnacji! 

PO PIERWSZE ZŁUSZCZANIE

Jednym z pierwszych etapów, jakie polecamy wykonać z początkiem wiosny, to dokładny peeling dłoni. Skóra wymaga pobudzenia, a to możemy osiągnąć delikatnie, aczkolwiek dokładnie, masując dłonie z wykorzystaniem naturalnych peelingów do dłoni. Jeśli zaś Twoje dłonie posiadają grubszą skórę (szczególnie widzimy to u mężczyzn) polecamy pokusić się o wykonanie peelingu z użyciem naturalnych soli.  Taki peeling będzie zdecydowanie mocniejszy, dlatego nie polecamy go tym z Was, którzy posiadają skórę wrażliwą i bardzo delikatną. Z pewnością jednak nie należy pomijać etapu pozbywania się martwego naskórka – to sprawi, że piękne dłonie staną się rzeczywistością.

 

PIĘKNE DŁONIE? – UŻYJ: KREM DO RĄK

Po wykonaniu peelingu należy ręce zabezpieczyć i odpowiednio nawilżyć. Jak tego dokonać? To proste. Wystarczy dokładnie nakremować dłonie naturalnym kremem. Dodatek substancji prebiotycznych zadba o zachowanie prawidłowego mikrobiomu skóry. Prebiotyki to bowiem substancje, którymi odżywiają się bakterie znajdujące się na Twojej skórze. W codziennym zabieganiu, gdy nieustannie zaburzamy barierę naszej skóry, niezbędne jest stosowanie substancji, które odbudują i zabezpieczą ją.

PAMIĘTAJ O RĘKAWICZKACH!

Bardzo często obserwujemy kobiety, które sprzątają bez korzystania z rękawiczek. To dość częsty błąd, zwłaszcza, jeśli stosujesz żrące substancje. Mają one fatalny wpływ na stan ludzkiej skóry, dlatego tak ważne jest zadbanie o jej prawidłowe zabezpieczenie.
W kwietniu, gdy zdarzają się powroty zimy, konieczne jest również pamiętanie o rękawiczkach – uchroni Cię to przed spierzchnięciem i nieestetycznym zaczerwienieniem.