Masaż twarzy stał się w ostatnim roku bardzo popularnym zabiegiem pielęgnacyjnym. Wykorzystanie olejów oraz własnych dłoni lub rollerów bądź płytek wzrosło znacząco, co można było obserwować chociażby w mediach społecznościowych. Może miał na to wpływ globalny lockdown i niemożność skorzystania z salonów kosmetycznych? A może odkryliśmy, że sami również mamy duży wpływ na wygląd swojego ciała?

CZYM JEST MASAŻ TWARZY

Masaż twarzy polega na delikatnym przesuwaniu dłoni bądź masażera po twarzy w odpowiednim kierunku (zwykle ku górze). Oczywiście, skóra powinna być do tego odpowiednio przygotowana: oczyszczona, tonizowana. Dopiero wówczas nakłada się na twarz olej, który sprawi, że kamień bądź dłonie nie będą podrażniały skóry, lecz delikatnie po niej sunęły. Taki masaż sprawia, że zatrzymana limfa jest usuwana, poprawia się krążenie, pozbywamy się przebarwień oraz usuwamy mięśniowe napięcia.

KIEDY NIE ZALECA SIĘ MASAŻU TWARZY

Bardzo ważne jest, aby pamiętać, kiedy masaż nie pomoże, ale zaszkodzi. Jeśli nasza skóra jest zanieczyszczona, cierpimy wyraźnie na zmiany trądzikowe, masaż twarzy, a także peelingi nie są wskazane. W wyniku masażu możemy roznieść bakterie na resztę twarzy, co sprawi, że zamiast poprawy stanu skóry, tylko go pogorszymy.

OLEJKI DO MASAŻU TWARZY

Jaki olejek będzie idealny do wykonania takiego masażu? Taki, który odpowiada na potrzeby Twojej cery. Jeśli Twoim problemem jest podrażniona skóra, idealnie sprawdzi się olej z pestek awokado, który działa łagodząco oraz posiada wiele cennych antyoksydantów. Ważne, żeby wybrany przez nas olej nie był komodogenny, czyli potocznie mówiąc „zapychający”, ponieważ może się to przyczynić do pojawienia się wyprysków.  Przeczytaj opisy pod produktami, aby zdecydować, który będzie tym idealnym lub napisz do nas, doradzimy! Wszystkie nasze BOSQIE oleje znajdziesz tutaj.

SKĄD MAM WIEDZIEĆ, JAK MASOWAĆ?

To bardzo trafnie postawione pytanie. Przydałoby się wykonać masaż poprawnie, aby cieszyć się z jego niezwykłych efektów. Tutaj z pomocą przyjdzie @karina_na_more , która na swoim Instagramie oraz stronie internetowej promuje naturalne masaże jako sposób na „perfect face without injections”, czyli perfekcyjną twarz bez operacji plastycznych. W krótkich filmikach możecie podejrzeć jak wykonuje ona masaże, a także zachwycić się metamorfozami od osób, którym te masaże realnie pomogły zadbać o owal twarzy.

Efekty masażu są naprawdę imponujące! Spójrzcie tylko na publikowane przez Karinę zdjęcia uczestniczek „maratonu masażu twarzy”.

KARINA NA MORE

 

Do masażu możesz wykorzystać profesjonalne masażery lub własne dłonie. Jak wygląda gua sha – czyli płytka do masażu oraz roller? Spójrz na zdjęcie niżej! Na profilu Kariny znajdziesz zarówno wersje masaży z płytkami gua sha, jak i z samymi dłońmi. Polecamy najpierw rozpocząć przygodę z masażem twarzy swoimi własnymi dłońmi – jeśli okaże się, że ta forma pielęgnacji przypadnie nam bardzo do gustu, warto zainwestować w płytkę gua sha.

RYTUAŁ PIELĘGNACYJNY

Czy rzeczywiście warto wykonywać ten rodzaj masażu? Dowiesz się tego próbując samemu. Wykonywanie regularnego masażu twarzy kilka razy w tygodniu z pewnością da efekty, jednak czy będą one tak piorunujące jak ze zdjęć z profilu Kariny? Tego z chęcią dowiemy się od Ciebie! Jeśli masz pytania, napisz do nas w wiadomości prywatnej na naszych mediach. Służymy pomocą!