Masaż kolumbijski może dla wielu z Was brzmieć wyjątkowo egzotycznie. Stał się jednak bardzo popularnym rodzajem masażu wykonywanym w Gabinetach Kosmetologicznych. I dzisiaj chcemy przybliżyć Wam ten zabieg, a może zainspirować do wykonania go swojemu Partnerowi/ Partnerce w domowym zaciszu? Sprawdź, kiedy jest pomocny i jak go wykonać, by dał jak najlepsze efekty. 

MASAŻ KOLUMBIJSKI – czym jest ?

Masaż kolumbijski to inaczej maderoterapia, znana także jako drenaż limfatyczny, masaż wyszczuplający, masaż odchudzający, masaż relaksacyjny.

To holistyczna terapia do walki z tkanką tłuszczową, a tym samym: z cellulitem. Nie będzie niespodzianką, gdy powiemy, że masaż ten wywodzi się z egzotycznej Kolumbii, a jego historia sięga tysiące lat wstecz. Jednak stosunkowo niedawno kolumbijscy eksperci zaczęli powracać do korzeni naturalnych zabiegów na ciało, zyskując jednocześnie wiele fanek. Dlaczego dzisiaj chcemy Wam opowiedzieć o tym rodzaju masażu? Bo jest zgodny z naszą misją: szerzyć to, co najlepsze wprost z natury!

DREWNIANE NARZEDZIA – MASAŻ KOLUMBIJSKI

W masażu kolumbijskim wykorzystuje się drewniane narzędzia o anatomicznych kształtach dopasowujących się do ludzkiego ciała. Jest to w pełni naturalna metoda na pozbycie się cellulitu oraz na redukcję tkanki tłuszczowej. Podstawową ideą maderoterapii jest: ciało i umysł to integralna całość. Zadaniem masażu kolumbijskiego jest zadbanie również o Ducha, tak jak to czynimy w BOSQIE!

JAK DZIAŁA MASAŻ KOLUMBIJSKI?

Masaż wykonuje się najpierw dłońmi, rozgrzewając poszczególne części ciała, po czym korzysta się z drewnianych wałków. Wszystko wykonuje się, oczywiście, z odpowiednimi kosmetykami: 100% olejkami do masażu. 

Jeśli chcesz taki masaż ud wykonywać samodzielnie – do czego bardzo zachęcamy – dobierz swój ulubiony olej naturalny, który odpowie na Twoje potrzeby.

EFEKTY SYSTEMATYCZNEGO MASAŻU:

  • zredukowanie cellulitu,
  • ujędrnienie skóry,
  • zredukowanie tkanki tłuszczowej,
  • zmniejszenie obwodu ud,
  • pobudzenie krążenia i przepływu limfy,
  • odprężenie, zjednoczenie ducha i ciała.

Mamy nadzieję, że ten krótki wpis zachęci Was do większej dbałości o swoje ciało i psychikę. Koniecznie napiszcie do nas, jeśli szukacie naturalnych kosmetyków do wykonania masażu ciała. Z przyjemnością podpowiemy, które okażą się najlepsze w odpowiedzi na Wasze potrzeby.

masaż_kolumbijski