Olejki eteryczne

Olejki eteryczne BOSQIE są w 100% naturalne. Stanowią silnie skoncentrowane wyciągi z roślin, owoców, ziół, kwiatów oraz soków drzew. Organiczne pochodzenie składników korzystnie oddziałuje na człowieka, wywierając określony wpływ na jego organizm. Każdy olejek ma swoje specyficzne właściwości, jak roślina, z której został pozyskany. Olejki eteryczne mogą być stosowane na skórę po wymieszaniu z olejem bazowym np. ze słodkich migdałów, pestek winogron, z pestek sezamu itd.

Nasze olejki spełniają wszystkie normy dopuszczenia do obrotu, warunki IFRA, karty bezpieczeństwa, analizy laboratoryjne, liczne certyfikaty oraz są przebadane dermatologicznie.

Nasze wieloletnie doświadczenie, zamiłowanie do aromaterapii oraz pełna dokumentacja sprawia, że możemy zagwarantować naszym klientom tylko produkty najwyższej jakości.

To wszystko wpływa na skuteczność i bezpieczeństwo terapii. Dysponujemy bogatym asortymentem, który można nabyć w aptekach, sklepach zielarsko-medycznych, drogeriach z kosmetyką naturalną, a także dzięki sprzedaży wysyłkowej. Z nami zaoszczędzasz czas na poszukiwanie najlepszych naturalnych olejków eterycznych.

Doznaj skuteczności olejków eterycznych

Moc naturalnych olejków eterycznych jest niezastąpiona. Wykazują silne działanie przeciwbakteryjne, przeciwwirusowe i przeciwstarzeniowe, a także są cennym źródłem aktywnych składników oraz witamin, co pozwala im na doskonałą ochronę naszego organizmu.

Najczęściej wykorzystuje się je do masażu, inhalacji, kąpieli, sauny, a także do pielęgnacji ciała, skóry, czy włosów. Olejki eteryczne naturalnego pochodzenia przynoszą skuteczne rezultaty lecznicze różnych dolegliwości.

Naturalne olejki eteryczne nazywane są „naturalną apteczką domową”. Potrafią zdziałać cuda – przynoszą natychmiastowe rezultaty. Po ich zastosowaniu ograniczysz korzystanie z ogólnodostępnych farmaceutyków.

Właściwości olejków eterycznych

Wspólną cechą olejków eterycznych jest ich duża lotność i słaba rozpuszczalność w wodzie. Olejki eteryczne najlepiej rozpuszczają się w tłuszczach i w alkoholu, dlatego są surowcem niezwykle cenionym w perfumiarstwie. Każdy olejek eteryczny cechują unikalne właściwości aromaterapeutyczne i pielęgnacyjne.

Zastosowanie olejków eterycznych w aromaterapii

Aromaterapia polega na wprowadzaniu olejków eterycznych do organizmu poprzez drogi oddechowe, a także przez skórę. Najprostszy, domowy sposób wykonania aromaterapeutycznego zabiegu jest zastosowanie kominka ceramicznego i podgrzewanie olejku z odrobiną wody w celu uwolnienia leczniczego aromatu. Z dobrodziejstw aromaterapii z powodzeniem korzystają profesjonalne gabinety spa i odnowy biologicznej np. podczas zabiegów masażu, pielęgnacyjnych lub leczniczych. Pamiętaj, że możesz mieszać ze sobą kilka olejków eterycznych tworząc unikalne kompozycje zapachowe. Zapoznaj się z zasadami łączenia olejków, eksperymentuj z zapachami i korzystaj z ich leczniczych właściwości.

Wszystkie olejki eteryczne sprzedajemy w szklanych butelkach z ciemnego szkła, które chronią olejek przed działaniem światła i utlenianiem.

Tytuł

Przejdź do góry