Glinki BOSQIE są w  100% naturalne.

Glinki zawierają cenne mikroelementy, ujędrniają, oczyszczają  i dotleniają skórę.

Są łagodne dla skóry, a przy tym zawierają cenne bogactwo minerałów, które wykazują intensywne właściwości odżywcze i pielęgnacyjne.

Właściwości naturalnej glinki

Glinka działa na zasadzie absorpcji, pochłania zanieczyszczenia oraz toksyny, ale także wygładza skórę. Pielęgnuje i wzmacnia skórę, redukuje suchość i łuszczenie się skóry, oczyszcza, wygładza. Likwiduje martwe komórki i stymuluje regenerację tkanek.

Zastosowanie glinki

Z glinek kosmetycznych można wykonywać maseczki i kąpiele pielęgnacyjne.

Glinka jest zalecana również w pielęgnacji włosów i całej skóry całego ciała. Po zastosowaniu skóra staje się odprężona, wygładzona i naturalnie piękna.

Glinka posiada ładunek ujemny i przyciąga do siebie cząsteczki o ładunku dodatnim, które obecne są w substancjach toksycznych, zanieczyszczeniach i resztkach makijażu. Maseczki z glinek działają bakteriobójczo, remineralizująco i zabliźniająco. Wygładzają i ujędrniają skórę, usuwają martwe komórki naskórka, a także mają działanie mineralizujące.

Uwaga! Przygotowując maseczkę z glinki pamiętaj, że  glinka nie powinna mieć kontaktu z metalowymi przedmiotami, ponieważ może stracić swoje korzystne właściwości. Maseczkę z glinki najlepiej jest przygotowywać w ceramicznym naczyniu, posługując się drewnianym, szklanym lub ceramicznym przyrządem do mieszania, np. łyżeczką albo patyczkiem.

Za barwę glinek odpowiada kompozycja minerałów. To jony pierwiastków nadają tym drogocennym produktom kolor i poszczególne właściwości. Przez to też każda ma inne zadanie i inaczej oddziałuje na skórę. Rozróżnia się kilka rodzajów glinek. Poznajcie te najpopularniejsze!

Tytuł

Przejdź do góry