Dla jednych jesień to najpiękniejsza pora roku, dla innych ta najbardziej znienawidzona. I z pewnością każda ze stron jest w stanie argumentować swoje racje.
Jesień to piękny czas, ponieważ las przywdziewa mnóstwo barw, w powietrzu unosi się specyficzny zapach opadających liści, a w domu czeka na nas ciepły kocyk i aromatyczna herbatka albo…gorąca czekolada! 
Argumenty przeciw tej porze roku także się znajdą: plucha, częste deszcze, zimno, a z czasem także: szaro. Brrr…gdzie ten kojący opis z początku naszego artykułu?
Niezależnie jednak, do której grupy się zaliczasz, przygotowaliśmy dla Ciebie listę, która wspomoże zadbanie o dobry nastrój podczas jesieni. 

JESIENNE PRZESILENIE – JESIEŃ STARTER PACK

 Ból głowy zaraz po wstaniu, przejmujące zimno, że nie chce się wychylić nosa spod kołdry…a w dodatku dzień trwa tak krótko, a Tobie coraz częściej zdarza się ucinać drzemki? Spokojnie, przesilenie jesienne, a więc zmiana pory roku i związane z tym przystosowywanie się organizmu miewa większość z nas. Nie musimy jednak się męczyć, o ile znamy sposoby, jak temu przeciwdziałać. Podpowiemy Ci, jak sprawić, aby na chwilę przenieść się w wakacyjny klimat.

PORZĄDEK PRZESTRZENI – PORZĄDEK UMYSŁU

Prawdopodobnie nie będziemy odkrywczy, ale przed przystąpieniem do relaksu, proponujemy dobrze przyjrzeć się swojemu otoczeniu. Czy na pewno przestrzeń jest czysta i zorganizowana? Czy na podłodze sypialni nie leżą psie chrupki, a pod łóżkiem mieszka zwierz o imieniu Kurz? Bardzo trudno o dobry nastrój, gdy z każdego kąta naszego mieszkania dopadają nas niedokończone straszydła. W dodatku porządkowanie to częsty sposób na odbarczenie umysłu i poprawę nastroju. Nie wierzysz? Spróbuj!

CHECKLISTA SPA DOMOWEGO

Gdy Twoja przestrzeń jest dokładnie taka, jak pragniesz, czas zrobić przegląd ciała. Czy jest wystarczająco zadbane i ukochane? Jesień lubi pielęgnację, dlatego nie powstrzymuj się przed nią, znajdź na nią trochę swojego czasu.

PIĘKNE DŁONIE NA JESIEŃ

Pora dobrze przyjrzeć się Twoim dłoniom. W jakim są stanie? Na początku polecamy Ci rozważyć wykonanie dokładnego peelingu dłoni. Jak to zrobić?

  • Zwilż dłonie wodą. Nanieś niewielką ilość peelingu BOSQIE (mamy duży wybór, z pewnością odkryjesz swój ulubiony!) i wykonaj przyjemny oraz rozgrzewający masaż. Daj porwać się myślom, skup się na doznaniach, jakie płyną z masowania drobinkami peelingu Twojej skóry. Odpowiedz w tym momencie na te pytania: co widzisz? co słyszysz? jaki zapach czujesz?

JESIENNY MANICURE

  • Czas na krem! Nie można zapominać o codziennym nawilżaniu naszych dłoni. Dzięki temu będą aksamitnie gładkie i zadbane. Polecamy Ci nasze Naturalne Prebiotyczne Kremy do rąk.
    Jednak musimy Cię uprzedzić: kto raz spróbuje BOSQIE, ten staje się BOSKIM fanem…
ZADBANE CIAŁO TO SZCZĘŚLIWE CIAŁO

Dłonie to jedno, ale czy wiesz, jak zadbać o resztę ciała? Warto zainteresować się systematycznym złuszczaniem martwego naskórka, dzięki czemu skóra będzie jędrna, gładka i odpowiednio przygotowana na dobroczynne działanie naturalnych składników zawartych w balsamach do ciała.   

Proces złuszczania najłatwiej przeprowadzić za pomocą peelingu. Warto wybierać te o naturalnym składzie, np. nasz BOSKI Peeling z pestkami malin i truskawek. To nasz totalny hit, który pokochali nasi klienci. Sprawdź, czy rozkocha swoją naturalnością i wyśmienitym zapachem także Ciebie: KLIK 
Gdy przeprowadzisz peeling, nie zapomnij o balsamie. To on zatroszczy się o dokładne nawilżenie i zaopiekuje się Twoją delikatną skórą.

Jesień to pora roku, w której często doświadczamy chandry. Warto szczególnie zatroszczyć się o siebie.

CZAS NA SEN I ZDROWE ODŻYWIANIE

Nasz jesienny nastrój może być naprawdę świetny. Musimy jednak zadbać o odpowiednią ilość snu i dostarczanie wszystkich niezbędnych składników odżywczych. Objadanie się słodyczami poprawi nastrój, owszem, ale na krótką chwilę. Warto dlatego zadbać o pełnowartościowe posiłki, które nie będą szybko uwalniać cukru w ogromnej dawce, powodując później jego szybki spadek.
Sen z kolei zregeneruje nasze ciało i umysł, poprawiając także naszą odporność. Ktoś jeszcze ma wątpliwości, że sen i zdrowe żywienie są kluczowe dla naszego samopoczucia?

NIE BÓJ SIĘ PROSIĆ O POMOC!

Pamiętaj: jesienna chandra to nie to samo co depresja. Trwa krótko i jest lekkim obniżeniem nastroju. Jeśli Twoje złe samopoczucie utrzymuje się dłużej niż tydzień, nie bój się udać do specjalisty. Czasami domowe spa, wyspanie się i zdrowe odżywianie nie są w stanie zaradzić problemom, jakie nosimy w sobie od długiego czasu. Dlatego apelujemy o prawdziwe DBANIE o siebie. Jeśli czujesz, że nie jesteś w stanie poradzić sobie z codziennością, nie czekaj i wybierz się do lekarza bądź psychologa. I pamiętaj, nie jestem sam/sama. Zawsze możesz skorzystać z telefonu zaufania.