Wraz z przyjściem na świat zyskujemy coś niepowtarzalnego. Miliardy nowych lokatorów zasiedlają naszą skórę. Oczywiście, nie zdajemy sobie z tego sprawy, jednak właśnie teraz, gdy czytasz ten tekst, na Twojej skórze toczy się życie. Jak zatem dbać o mikrobiom? Jaką pełni funkcję? O tym nasz dzisiejszy artykuł, dlatego zapraszamy do przeczytania.

CZYM JEST MIKROBIOM?

Twoja skóra to bardzo przyjemne mieszkanie dla mikroorganizmów. Mikrobiom to bakterie i grzyby, które naturalnie bytują na skórze. To one stoją na straży Twojej odporności i tworzą pierwszą linię obrony przed niechcianymi intruzami. Nieustanne mycie skóry lub stosowanie silnych detergentów często zaburza równowagę skóry. Dbanie o florę jelita zaczęło być popularne i wywołuje coraz mniejsze zdziwienie. Jednak dbanie o dobre mikroorganizmy zasiedlające naszą skórę wciąż wywołuje spore zdziwienie. Zupełnie niesłusznie.

SKUTKI ZABURZENIA RÓWNOWAGI

Gdy flora bakteryjna zostaje zniszczona może dojść do zaburzeń pH skóry, namnażania się patogenów, co z kolei może prowadzić do pojawienia się trądziku. Skóra staje się sucha, szorstka i skłonna do podrażnień. Jest bardziej podatna na alergeny i szkodliwe działanie czynników zewnętrznych. Brak „tych dobrych” bakterii pozostawia pole do popisu dla tych „złych”. Dlatego tak ważna jest świadoma pielęgnacja.

JAK DBAĆ O MIKROBIOM SKÓRY

Już wiesz, co dzieje się ze skórą, która traci naturalny płaszcz ochronny w postaci mikroorganizmów. Teraz czas dowiedzieć się, jak można temu przeciwdziałać.

Jak zadbać o florę bakteryjną na naszej skórze? To proste. Wystarczy stosować kosmetyki z prebiotykami. Prebiotyki to np. surowce roślinne, celuloza czy skrobia. Stanowią pokarm mikrobiomu,  czyli  – żywią „dobre” drobnoustroje.

KOSMETYKI Z PREBIOTYKAMI

Naszą główną misją było stworzyć kosmetyki naturalne, które będą zawierały składniki prebiotyczne wspierające naturalny mikrobiom skóry. Od naszych klientów otrzymujemy wyjątkowe zdjęcia z przemiłymi komentarzami o tym, jak nasze produkty zmieniły ich podejście do pielęgnacji. Dzięki stosowaniu naturalnych, prebiotycznych kosmetyków skóra zaczyna odżywać, wyraźnie poprawia się stopień jej nawilżenia, ujędrnia się. A to wywołuje u Was uśmiech i o to w tym wszystkim chodzi. O pozytywne emocje, które towarzyszą właściwej pielęgnacji.

#CIAŁOPOZYTYWNOŚĆ

Przy odpowiedniej pielęgnacji warto poruszyć temat #ciałopozytywności. W obecnym świecie coraz częściej zwraca się uwagę, jak ważne jest odpowiednie nastawienie do pielęgnacji swojego ciała. Ostatnie medialne burze dotyczące tego, czy ciałopozytywność promuje modę na brzydotę pokazują, jak wiele jeszcze brakuje nam do zrozumienia, o co w miłości do swojego ciała chodzi.

MIŁOŚĆ DO CIAŁA

Bo przecież miłość do ciała nie oznacza, że przyzwalamy na to, by ciało chorowało na otyłość, miało nadwagę i stanowiło realne zagrożenie dla właściciela. Chodzi o to, by kochać je niezależnie od tego, jakie jest w tym momencie i starać się dla niego jak najlepiej. Niech motywacją do zdrowego odżywiania nie będzie nienawiść do swojego odbicia w lustrze, lecz pragnienie zatroszczenia się o siebie. Niech rezygnacja z cukru nie będzie umotywowana chęcią zrzucenia wagi, lecz obdarzaniem swojego ciała prawdziwą miłością i szacunkiem.

AKCEPTACJA

Akceptacja swojego ciała i poczucie więzi z nim to ważny element naszego życia. Krzywdzące stwierdzenie o promowaniu brzydoty w myśl ciałopozytywności stanowi dla nas ważną lekcję, a nawet kilka lekcji. Przede wszystkim pokazuje jak bardzo subiektywne jest pojęcie piękna, bowiem nie to piękne, co piękne, ale to, co się komu podoba, jak pisał Jan Andrzej Morsztyn. Po drugie ciało nie musi być obiektywne piękne, by było obdarzane miłością i szacunkiem, by miało takie samo prawo do pokazywania się, co obiektywnie wybitnie piękne ciała.

POKOCHAJ SIEBIE I DBAJ O SWOJE CIAŁO Z MIŁOŚCIĄ

Bądź Boska/Boski. Czuj się taki/taka każdego dnia o każdej porze. Wybieraj kosmetyki, które służą Twojemu ciału i pielęgnują je, by mogło Ci służyć w zdrowiu przez wiele lat. Naszą misją jest pomóc Ci zadbać o skórę, wywołać na twarzy prawdziwy uśmiech i zamienić zwykłe kremowanie ciała w prawdziwie magiczny rytuał będący chwilą dla siebie.