Ciężki tydzień? Zastanawiasz się, jak sprawić sobie wyjątkowy relaksujący wieczór w domowym zaciszu niczym w spa? Wyobraź sobie: delikatny półmrok, blask migoczących świec, a w powietrzu unosi się kojący zapach naturalnych ziół. Brzmi kusząco? Dziś podpowiadamy, jak przygotować relaksującą kąpiel w swojej łazience.

KROK 1: ZADBAJ O CZYSTOŚĆ TWOJEJ STREFY SPA

Nic tak nie wytrąca z równowagi jak widok kurzu czy pleśni na fugach przy wannie. Radzimy, by przed rozpoczęciem jakichkolwiek przygotowań do relaksu, zadbać o czystość. To absolutna podstawa: czysta łazienka to czysta głowa i wewnętrzny spokój. Wydaje Ci się, że to trywialny temat? Możliwe. Jednak wiemy, że nieraz wielu zdarzyło o tym zapomnieć. A zachowanie odpowiedniego poziomu czystości danego pomieszczenia to nie tylko estetyka, ale przede wszystkim bezpieczeństwo.

KROK 2: ZADBAJ O OŚWIETLENIE

Ciepłe, delikatne światło pozwala na wyciszenie. Możesz to osiągnąć poprzez zmniejszenie ilości zapalonych świateł lub zapalenie świec. Pamiętaj jednak o swoim bezpieczeństwie. Świece rozstawione na wąskim brzegu wanny to nienajlepszy pomysł. Po pierwsze przy spadaniu do środka wanny mogą Cię poparzyć (nawet jeśli ogień zgasi woda, gorący wosk na delikatnej i rozpulchnionej skórze nie wróży nic dobrego). Spadając na zewnątrz np. na łazienkowy dywanik – może zaprószyć ogień. SPA zakończone przyjazdem straży pożarnej? Chyba nikt nie chciałby tego doświadczyć!

KROK 3: RELAKSUJĄCA MUZYKA

Czy należysz do tego grona osób, które najlepiej czują się w ciszy? Czy lubisz słyszeć wyłącznie plusk wody obijającej się o brzegi wanny? A może wolisz relaksujące mantry, dźwięk mis tybetańskich i kojący śpiew ptaków? W dzisiejszych czasach w ciągu kilku sekund możesz znaleźć swoją ulubioną muzykę. Pamiętaj jednak, by urządzenie elektryczne (np. głośnik) stało z dala od wanny, w której będziesz się relaksować.  Jesteśmy przekonani, że zadbanie o aspekt audio znacząco wpłynie na wzmocnienie pozytywnych wrażeń z Twojego domowego spa.

KROK 4: NATURALNE PRODUKTY DO KĄPIELI

Czym byłaby kąpiel bez odpowiednio dobranych naturalnych produktów pielęgnacyjnych? Przygotowując swoje własne SPA należy zadbać o rozpieszczenie wszystkich zmysłów, dlatego teraz nadszedł czas na kojącą aromaterapię. Do wyboru mamy naprawdę dużo kosmetyków. Szczególną sławę zyskały kule do kąpieli. My natomiast polecamy te naturalne produkty o udowodnionych właściwościach: sole oraz ziołowe mieszanki czy olejki eteryczne.

Naturalne prebiotyczne kąpiele mogą zdziałać wiele dobrego dla naszej skóry. Zadaj sobie pytanie: czego potrzebujesz Ty i Twoja skóra? Czy nadszedł czas na seans łagodząco – nawilżający czy może relaksująco – odżywczy? Oprócz ziołowych mieszanek, możesz zdecydować się na sole do zadań specjalnych: karnalitową czy magnezową gorzką – EPSOM. O najważniejszych właściwościach tych produktów kosmetycznych dowiesz się, czytając ich opisy na naszej stronie. Jeśli natomiast nie jesteś pewny/pewna, co będzie dla Ciebie najlepsze, napisz do nas na Messengerze. Nasi eksperci pomogą Ci dobrać kosmetyk, który odpowie na Twoje potrzeby.

KROK 5: PIELĘGNACJA PO KĄPIELI

Po relaksującej kąpieli dobrze jest zadbać o to, by jej pielęgnacyjne właściwości zostały z nami na dłużej. Po dokładnym osuszeniu skóry sugerujemy zadbać o jej nawilżenie, stosując ulubiony naturalny balsam do ciała. Świetnie sprawdzi się tu nasz prebiotyczny balsam w sztyfcie o zapachu soczystego mango i moreli.

Tego typu kojące zabiegi możemy wykonać zupełnie samodzielnie w swoim własnym domu. A pewni, że nie omieszkasz wypróbować naszych sposobów na wieczór w domowym spa, życzymy Ci udanego i błogiego czasu w delikatnym aromacie ziół. Gdyby była potrzebna Ci pomoc przy wyborze odpowiednich produktów do pielęgnacji – napisz do nas wiadomość!