W dzisiejszym świecie domowe rytuały pielęgnacyjne potrafią być równie skuteczne jak te gabinetowe. W dodatku często kosztują dużo mniej i mogą być wykonane przez nas w dowolnym momencie, dokładnie wtedy, kiedy mamy na to czas i ochotę. Jak się do nich zabrać? Jak umilić sobie czas dla siebie z korzyścią dla urody i zdrowia psychicznego? Zapraszamy Cię w podróż lektury, podczas której odkryjesz to, co gra wewnątrz Ciebie. 

PO CO NAM RYTUAŁY?

Rytuał to czynność cyklicznie powtarzana. Znajoma i bezpieczna. Często mówi się, że warto wprowadzić rytuały w codzienności dzieci – aby czuły się bezpiecznie. Nie zawsze jest to możliwe, jednak tym, którym się to udaje i którzy mogą sobie na to pozwolić, pomaga to w organizacji codziennego życia. Daje uczucie stabilności, pewnej niezmienności biegu zdarzeń. Rytuał pozwala nam uporządkować rzeczywistość. Oczywiście, nie chodzi tu wyłącznie o rytuały kosmetyczne. Czasem rytualne może być codzienne picie świeżej wody z cytryną po przebudzeniu czy spacer do pracy.

W POSZUKIWANIU (STRACONEGO) CZASU

Jeśli czujesz, że straciłaś dużo czasu i nie miałaś go na właściwą pielęgnację – nie staraj się go odzyskać. Lepiej skup się na czasie przed sobą aniżeli za sobą, ponieważ nie da się odzyskać czasu, który płynie tylko w jedną stronę. Zamiast rozpamiętywać przeszłość i narzekać, lepiej będzie z nadzieją spojrzeć w przód i uśmiechnąć się do siebie, nawet jeśli poprzez zaniedbanie pojawiły się dodatkowe zmarszczki.

Jesteśmy zabiegane, to fakt. Czasem znalezienie czasu na kawę graniczy z cudem. Postaraj się jednak znaleźć czas na rytuały pielęgnacyjne. Zdrowe i zadbane ciało to Twój pojazd, którym podróżujesz przez życie. A każdy pojazd potrzebuje przeglądów i badań technicznych, a także odwiedzania myjni samochodowej. W innym przypadku podróż może zakończyć się u mechanika bądź co gorsze – na złomowisku. Nikt z nas przecież nie chce do tego dopuścić.

Jeśli więc dbasz o rzeczy materialne, Twój samochód ma aktualne badania techniczne, a Ty sama nie masz chwili dla siebie – zastanów się, czy to na pewno podróż w dobrą stronę? Czasem warto zawrócić z drogi, która prowadzi donikąd.

RYTUAŁ PIELĘGNACYJNY, NIE TYLKO DLA CIAŁA

Naszym zdaniem do dobrego samopoczucia i spełnienia nie wystarczy zadbane ciało. Coraz częściej mówi się w internecie o pielęgnacji również swojego wnętrza. W tym celu niektórzy medytują, inni stosują techniki oddechowe w celu relaksacji. Każdy ma swój sposób na to, aby uspokoić wnętrze, nabrać dystansu i spojrzeć na swoje życie rozważnym, spokojnym okiem. Rytuały pielęgnacyjne, odpowiednio przeprowadzone, są w stanie zatroszczyć się także o naszego ducha. I ta myśl przewodnia przyświeca tworzonym przez nas kosmetykom, by były przeznaczone do pielęgnacji ciała i ducha. Nie bez kozery mamy w swojej ofercie bardzo bogatą kolekcję olejków eterycznych. Aromaterapia to bowiem potężna dziedzina odnowy duchowej – zapachy koją, relaksują, odprężają.

ZAINSPIRUJ SIĘ I ZNAJDŹ SWÓJ RYTUAŁ

Naszym zadaniem jest zainspirować Cię do poszukiwań swojego własnego rytuału pielęgnacyjnego. Poradnik BOSQIE to kopalnia wiedzy i inspiracji. Znaleźć możesz artykuły odnośnie przygotowania SPA dłoni, relaksujących kąpieli lub użycia olejków eterycznych. Nie znajdziesz tu jednej recepty na piękno, ponieważ piękno każdy z nas nosi w sobie. A rytualne zabiegi kosmetyczne każdy dobiera do tego, co lubi. Jednych koją zapachy z dyfuzora do aromaterapii, inni zdecydowanie bardziej wolą pluskanie w ciepłej kąpieli z solą i kwiatami. Naszą misją jest wskazać Ci wszystkie możliwe ścieżki do dbania o ciało i ducha. Do Ciebie należy jednak, którą z tych ścieżek postanowisz kroczyć.