Kiedy usta są najpiękniejsze? To proste! Zawsze wtedy, gdy są uśmiechnięte. A uśmiechnięte usta to usta nawilżone, które czują, że są zadbane. Mamy nadzieję, że pielęgnację ust traktujesz równie wysoko jak pielęgnację skóry twarzy czy rąk. Do pielęgnacji ust warto wybrać dobry balsam. Dzisiaj zdradzamy, jak dostarczyć ustom to, czego im potrzeba, dlatego jeśli zależy Ci na pięknej oprawie uśmiechu – czytaj dalej.

BALSAMY DO UST – KIEDY I DLACZEGO JE UŻYWAĆ?

Z pewnością nie będziecie zaskoczeni, gdy powiemy, że pielęgnowanie ust jest równie ważne jak pielęgnacja skóry reszty twarzy. Usta to organ specyficzny, ale on także podlega procesom starzenia. Wargi są niezwykle delikatne, niechronione warstwą rogową oraz brak na nich gruczołów łojowych. Nie możemy zatem liczyć na samoistne natłuszczenie tej części naszej twarzy. Usta zaniedbane potrafią pękać, piec, a z czasem tracą swój kolor, jędrność i kontur.

Jednak: apelujemy o spokój. Nie musisz wydawać fortuny na profesjonalne i skomplikowane zabiegi kosmetyczne na usta. Polecamy dbać o nie regularnie, w sposób naturalny, w zgodzie z naturą, stosując np. balsamy do ust. W pielęgnacji ust chodzi przede wszystkim o profilaktykę. Stosujemy balsam, aby dostarczyć wargom niezbędnego nawilżenia. Większość z nas boryka się z wysuszonymi ustami, a tak być nie musi!

USTA – MASAŻ I PEELING

Warto jest regularnie wykonywać również złuszczanie martwego naskórka połączone z przyjemnym i stymulującym masażem. Masaż pobudzi krążenie krwi, dzięki czemu podbije naturalną czerwień ust. Jak wykonać peeling w swojej domowej łazience? Przedstawiamy prosty przepis na homemade peeling do ust z naturalnych składników. Do jego wykonania potrzebujesz tylko miodu, płatków owsianych i oliwy z oliwek. Płatki owsiane będą stanowiły bazę ścierającą, miód odżywi, a oliwa z oliwek nawilży i natłuści wargi.

DIY PEELING UST:

– 2 łyżeczki drobnych płatków owsianych,

– łyżeczka miodu,

– łyżka oliwy z oliwek.

Tak przygotowaną mieszankę nałóż na usta i delikatnie pocieraj, wykonując przyjemny masaż. Prawda, że proste? Po wykonaniu masażu możesz potrzymać swój domowy peeling na ustach jeszcze kilka chwil, by miód i oliwki otuliły Twoje wargi, zapewniając satynowe wykończenie ust.

BALSAM DO UST – WSTĘP DO MAKIJAŻU

Jeśli należysz do osób wykonujących makijaż ust, z pewnością wiesz, że nakładając szminkę, powinno się zadbać o odpowiednie przygotowanie. Ze skórą twarzy jest podobnie – nakładając podkład, zwykle stosuje się pod niego bazę. I w ten sam sposób można traktować balsamy do ust. Ważne jest jednak, by nałożyć na wargi jedynie cienką warstwę produktu – zbyt duża ilość może osłabić trwałość szminki ze względu na natłuszczenie. Szminka może się po prostu rozpuszczać, ponieważ jednym ze sposobów na zmycie wodoodpornej pomadki do ust jest pocieranie ust oleistą substancją.

CECHY DOBREGO BALSAMU OCHRONNEGO

Nie będziemy ukrywać – stworzyliśmy produkt, który spełnia cechy najlepszego balsamu ochronnego do ust. Jest nim Mus Mango, zawierający aż 99% składników pochodzenia naturalnego.  Odżywia i sprawia, że Twoje usta stają się miękkie, gładkie i zadbane. A to wszystko za sprawą specjalnej formuły, która natłuszcza i tworzy warstwę ochronną. W Musie Mango zawarty jest kompleks lipidowy, zapobiegający pęknięciom z powodu wysychania ust. W dodatku można stosować go również jako błyszczyk, ponieważ pięknie nabłyszcza usta.

Jeśli masz pytania lub chcesz dobrać odpowiedni produkt do pielęgnacji, napisz do nas wiadomość, z przyjemnością pomożemy rozwiać wątpliwości!